Access Point Nedir? Access Point Nasıl Bağlanır?

Access Point Nedir? Access Point Nasıl Bağlanır?

Access point kelime anlamı olarak erişim noktası şeklinde Türkçeye çevrilebilir. Access Point, birden fazla bilgisayarı, cep telefonunu ve tableti internete bağlayan ve ortak bir erişim sunan cihazın adıdır. Access point ile kablolu bağlantıları kablosuz bağlantılara kolay bir şekilde dönüştürebilirsiniz.

İnternet erişiminin yanı sıra, Access Point ile tekrarlayıcı yani repeater özelliğine de ulaşmış olursunuz. Bu özelliği kullanarak kapalı alanlarda ve internet erişiminin sıkıntı olduğu mesafelerde verimli bir internete sahip olmak için tercih edebilirsiniz.

Access Point, iç ve dış mekanlar için farklı şekilde tasarlanır. Her iki ürün de dayanıklılık esasına göre tasarlanır. Özellikle, dış ortamlarda kullanılan Access Point, zorlu şartlara uyum sağlaması için daha dayanıklı bir şekilde üretilir.

Access Point cihazını kurmak oldukça kolay bir işlemdir. Kurulum açısından ADSL modem ile oldukça benzer olduğunuz söylemek mümkündür. İnternet bağlantınızı sağlayan modem ile Access Point cihazı arasında bağlantı kurarak işleme başlayabilirsiniz.

Access Point cihazını prize takarak bağlantı için ilk adımı atabilirsiniz. Güç adaptöründen gelen kabloyu Access Point cihazına bağlayarak güç düğmesine basın. Bu işlemleri sırası ile uyguladıktan sonra Access Point cihazının sinyal almaya başladığını görebilirsiniz. Son aşamada, internet güvenliği için Access Point cihazının şifresini değiştirmeyi unutmayın.

Access Point cihazını güvenilir hale getirmek için mevcut parolanızı daha güçlüsü ile değiştirebilirsiniz. Modem üzerinden yaptığınız birçok işlemde olduğu gibi parola değiştirmeyi de bu cihaz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Access Point Ne İşe Yarar?

İnternet kullanımını kolay hale getiren Access Point, birçok işlev ile karşınıza çıkar. En sık kullanım alan ise modem üzerinden aldığı kablolu interneti kablosuz bir şekle dönüştürdüğü ortamlardır. Bu sayede, kablolu interneti kablosuz bir şekle kolayca dönüştürebilir ve hızı deneyimleyebilirsiniz.

Access Point bağlantı kurma özelliğinin yanı sıra farklı artıları da beraberinde getirir. Access Point sayesinde mevcut ağ bağlantısını daha güçlü hale getirebilirsiniz. Mevcut ağ sinyalinin güçlenmesini sağlayarak geniş bir ortama yayılmasına katkıda bulunur. Bu sayede, Access Point ile daha geniş bir alana erişim sunabilirsiniz.

https://vardata.com.tr

Yorum Yap
0 Yorum yapan