VoIP ve Analog Telefon Sistemi Arasındaki Farklar

VoIP ve Analog Telefon Sistemi Arasındaki Farklar

Büyük işletmeler ve kurumlar için iletişim oldukça önemlidir. Özellikle telefon ile iletişim kurmanız gereken durumlarda ekonomik ve etkin sistemlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Yeni nesil bir seçenek sunan VoIP teknolojisi analog sistemlere kıyasla pek çok avantajı beraberinde getirir.

VoIP ile analog telefon arasındaki en temel fark ses sinyallerinin iletilme şekli olarak gösterilebilir. Analog telefon sisteminde ses sinyalleri bakır teller aracılığı ile taşınır. VoIP teknolojisinde ise ses sinyalleri internet üzerinden ve paketler şeklinde işleme alınır. Sabit hat kiralama hizmetleri oldukça pahalı sonuçlar doğurmaktadır. VoIP sayesinde uygun fiyatlı ve kusursuz bir telefon hizmeti alabilirsiniz.

Kurumsal alanda şirketinizin daha fazla telefona ihtiyaç duyması fatura ödeme işlemleri açısından olumlu sonuçlar doğurur. Buna göre şirketinize ait telefon sayısı arttıkça fatura tutarı düşecektir. Analog telefonlar belli bir alanda hizmet vermesi ile bilinir. Coğrafi esneklik sunamayan analog telefonlarla uzun vadede iş kayıplarını deneyimleyebilirsiniz. Günümüz teknolojisine uyum sağlayan VoIP sistemlerine geçerek farklı alanlarda ve zamanlarda her yere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kolay Ölçeklenebilirlik: VoIP sayesinde yeni bir ekipman ve kablolama olmadan telefon sisteminizi genişletebilirsiniz. VoIP’in en önemli özelliği inanılmaz derecede ölçeklenebilir bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda kullanıcıları / satırları kolayca eklemenizi veya kaldırmanızı sağlamaktadır.

Coğrafi Esneklik: VoIP sistemleri çağrıları internet bağlantısı üzerinden yönlendirir. Bu sayede sanal numaralandırma ile iletişim genişletme önündeki engelleri kaldırarak telefon iletişiminizi gerçekleştirebilirsiniz. Dünyanın farklı noktalarından VoIP hizmetini alabilir ve kullanabilirsiniz.

Uzantı Hareketliliği: VoIP hizmetlerini analogdan ayıran en önemli özellik bir mobil uygulama sunmasıdır. Böyle bir uygulama sayesinde şirket çalışanları farklı konumlardan sabit bir hat kullanmadan iletişim kurabilir.

VoIP ve Analog Telefon Özellikleri

Hem VoIP hem de analog sistemler birçok özelliği beraberinde getirir. Buna göre çağrı gönderme, alma ve yönlendirme olanağı sağlayan temel bir çağrı setini bu sistemlerle deneyimleyebilirsiniz. Daha gelişmiş telefon özellikleri ise VoIP teknolojisinde yer alır. VoIP sayesinde daha uygun maliyetlerle şirkete ait telefon görüşmeleri yapılabilir.

Analog sistemler uzun yıllardır kullanılan ve eskimiş bir yapıya sahiptir. Modern VoIP telefon sistemleri ise çok daha gelişmiş özellikleri bir arada sunar. VoIP sayesinde beni bul / beni takip et ve görüntülü konferans gibi gelişmiş özellikleri deneyimleyebilirsiniz.

Ses, mesajlaşma, iletişim durumu, bulut paylaşımı ve daha fazlasını tek bir platforma entegre etmek için VoIP sistemine geçebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan