Windows 10 İpuçları ve Püf Noktaları Nelerdir?

Windows 10 İpuçları ve Püf Noktaları Nelerdir?

Kullanışlı bir işletim sistemi sunan Windows 10 ile gelişmiş seçenekler daima elinizin altında yer alır. Windows 10 için gelen yeni güncellemeler sayesinde, kullanım ve fonksiyonel seçenekler çok daha pratik bir hal alır.

Windows 10 birden farklı sürüm seçeneği ile çoklu kullanım alanlarına kolayca hitap eder. Güncelleştirmeden güvenliğe kadar pek çok yeniliğe Windows 10 üzerinden zahmetsiz bir şekilde ulaşabilir ve kendinize uygun ayarları yapabilirsiniz. Pek çok ayrıntıyı kendinize özel hale getirerek Windows 10 işletim sistemi ile farklı bir deneyim elde etmeniz mümkündür.

Özelleştirmenin yanı sıra birçok alan için isimlendirme yapabilir ve kendinize özgün bir işletim sistemi haline getirebilirsiniz. Şaşırtıcı özellikleri ile dikkat çeken Windows 10 sayesinde işletim sistemini hızlı ve etkin bir şekilde kullanabilirsiniz.

Başlat Menüsünü Özelleştirin

Windows 10 canlı renk seçenekleri ve arayüzü ile farklı bir başlangıç menüsü deneyimlemenizi sağlar. Günlük hayatta sıklıkla kullandığınız bilgisayar uygulamalarını daima elinizin altında görmek isteyebilirsiniz. Windows 10 işletim sisteminin başlat menüsü sayesinde, günlük olarak kullandığınız uygulamaları buraya ekleyebilirsiniz.

Windows 10’da Karanlık Modu Deneyimleyin

Cep telefonlarında kullanmaya alışkın olduğunuz karanlık mod seçenekleri Windows 10 ile deneyimleyebilirsiniz. İşletim sisteminin sunduğu karanlık modu kullanarak göz yorgunluğunu azaltabilirsiniz. Karanlık modu etkin hale getirmek için; “Ayarlar – kişiselleştirme – renkler “ adımlarını takip edin. Renkler kısmında karşınıza çıkan yerde açık ve koyu seçeneğini göreceksiniz. Renk seçeneğini koyu olarak işaretleyerek siyah moda ulaşabilirsiniz.

Sanal Masaüstleri Oluşturun

Windows 10 birden farklı masaüstünü aynı anda kontrol etmenize olanak sağlar. Bunun için arama ikonunun yanındaki simgeye tıklamanız yeterli olacaktır. Karşınıza çıkan ekran üzerinden çalışma yaptığınız tüm sayfaları kolayca görüntüleyebilirsiniz.

Cortana Sesli Asistan Sisteminden Yararlanın

Cep telefonundan alışkın olduğunuz sesli asistan sistemini Windows 10 farkı ile deneyimleyebilirsiniz. Arama ikonuna Cortana yazarak, kurulum yapabileceğiniz ekrana yönlenebilirsiniz. Buradaki adımları takip ederek dijital asistanı kurmanız mümkündür.

Wi-Fi Paylaşımını Ayarlama

Windows 10 üzerinden Wi-Fi’ye bağlandığınızda Skype, Facebook ve Outlook kişilerinin otomatik olarak paylaşıldığını görebilirsiniz. Wi-Fi ayarları kısmına gelerek paylaşım yapılan uygulamaları engelleyebilir ya da ekleme yapabilirsiniz.

https://vardata.com.tr

Yorum Yap
0 Yorum yapan